Junikveld med blandakoret

Honningsvåg Blandakor skal ha konsert i Honningsvåg kirke på fredag. Konserten har fått navnet Junikveld med Honningsvåg Blandakor.
Kultur
Greta Andersen
Publisert : 09.06.2010 05:31

Honningsvåg Blandakor øver i kirka før fredagens konsert.
Honningsvåg Blandakor skal ha konsert i Honningsvåg kirke på fredag. Konserten har fått navnet Junikveld med Honningsvåg Blandakor.

--Vi er i det enkle, direkte hjørnet og derfor har vi kalt konserten for Junikveld med Honningsvåg Blandakor. Konserten har et vidt spenn. Vi har sanger fra gruppa U2 til sanger med et religiøst innhold. Felles for alle sangene er lengsel. Det sier Øystein Skårset, dirigent for Honningsvåg Blandakor. 

--Det er viktig å få frem at dette ikke er en kirkekonsert, men en konsert i kirka, sier Skårset.

Torger med i koret
Torger Samuelsen er nytt medlem i koret.

--Jeg stortrives i koret. Det er mange flotte sangere og et godt miljø. Jeg synes sangene vi skal synge på konserten er fine. Det er sanger som går rett inn i hjertet mitt, sier Torger Samuelsen.
 








Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS