Hele Norge tjener på Nordkapp

--Norge vil for hvert skip som sløyfer Nordkapp miste inntekter på 7,7 millioner kroner, sier styreleder i Nordkapp Havn KF, Kristina Hansen.
Politikk
Raymond Elde
Publisert : 11.04.2006 12:38

Kristina Hansen mener det er viktig å bygge allianser for å få ny cruiseskipkai til Honningsvåg.
--Norge vil for hvert skip som sløyfer Nordkapp miste inntekter på 7,7 millioner kroner, sier styreleder i Nordkapp Havn KF, Kristina Hansen.

Dette viser rapporten som konsulentselskapet Horwarth Consulting har laget for Nordkapp Havn KF. I rapporten kommer det fram at 106 Nordkapp-anløp i 2005 ga Norge over en halv milliard kroner i inntekter fordelt langs norgeskysten.

--Nå skal vi presentere tallene for styringsgruppa. Deretter må vi velge en strategi for det videre arbeidet. Det er viktig å bygge allianser regionalt, i landsdelen og på Stortinget, sier Hansen.
Over 85 prosent av skipene som anløper Nordkapp er innom Bergen og Tromsø.

En ny cruiseskipkai i Honningsvåg blir så kostbar at Nordkapp Havn KF ikke klarer å finansiere den alene.








Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS