Råvareleverandør
SVs gruppeleder i Hammerfest kommunestyre har ikke tro på at en gassrørledning vil føre til industrietablering i nord.
--SV frykter at en gassrørledning til Europa vil føre til at Finnmark nok en gang bare blir en råvareleverandør, sier Reidar Johansen til Nordkappnytt.
--Vi må først få konkrete planer på bordet om at det blir etablert industri i Finnmark før vi kan legge ut gassrør. SV frykter at gassrøret vil øke presset på utbygging av olje og gass i Barentshavet, sier Johansen.
--Det var meningen at en liten rørstump skulle legges fra Melkøya til fastlandet for at et gasskraftverk skulle komme i gang, men det stoppet opp. Derfor har jeg ingen tro på at det noen gang vil bli bygget et rør til Øst-Finnmark, sier Johansen.















