Dramatisk budsjett

Alle i det nye kommunestyret kritiserte budsjettprosessen.
Politikk
Raymond Elde
Publisert : 14.12.2011 09:38

Lars-Helge Jensen mener det vedtatte budsjettet er urealistisk ettersom politikerne plusset på med inntekter.
Alle i det nye kommunestyret kritiserte budsjettprosessen.

Budsjettprosessen skal vanligvis ta til i mai og skal være avsluttet i desember. I år startet prosessen for fullt i november. 

--I år har det vært en uryddig prosess. Det har vært valgår og vi kom sent i dag, sa Lars-Helge Jensen som er gruppeleder for Høyre.

--Det er et dramatisk budsjett vi skal ta stilling til. Jeg tror aldri det har vært så store endringer på tilbud og så store endringer for de ansatte. Det er usikkerheter om innsparingsbeløpene vil holde. Derfor er det viktig at vi budsjetterer med et overskudd, sa Jensen.

Nordkapp Høyre foreslo et budsjettforslag med et overskudd på 11 millioner kroner, men fikk ikke flertall. Det vedtatte budsjettet har et overskudd på 3 millioner kroner.

--Det budsjettet vi har vedtatt i kveld er ikke realistisk. Vi har plusset på inntekter, sa Jensen.
 








Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS