Nautisk mil-dugnad skal trygge norskekysten

Redningsselskapet utfordrer bedrifter til å bidra til en trygg kyst ved å kjøpe nautiske mil til sin lokale redningsskøyte.
Riks
Raymond Elde
Publisert : 17.06.2013 01:19

Redningsselskapet utfordrer bedrifter til å bidra til en trygg kyst ved å kjøpe nautiske mil til sin lokale redningsskøyte.

Norge har en av verdens lengste kyststriper. Kjører man båt inn i hver fjord og rundt øyene fra sør til nord, kommer man opp i hele 50 000 nautiske mil, som er 92 500 kilometer.

--Hvert år hjelper redningsskøytene våre 12 000 mennesker langs hele kysten. Nå oppfordrer vi norske bedrifter til å kjøpe nautiske mil til drift av sin lokale redningsskøyte for å bidra til at vi kan nå alle som trenger hjelp innen en time, sier generalsekretær Rikke Lind.

En nautisk mil koster 500 kroner. Bidraget går til drivstoff, vedlikehold og mannskap på den nærmeste redningsskøyta,

--Jeg håper bedriftene gjør innsamlingen til en stafett seg i mellom, sier Lind.

Dugnaden har fått en egen hjemmeside, nautiskmil.no, der bedriftene kan følge framgangen for ”sin” redningsskøyte.

--Jeg har allerede kjøpt min første nautiske mil, så nå er 1 852 meter av Oslofjorden sikret, sier Rikke Lind som er generalsekretær i Redningsselskapet.
 

 








Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS