Vant beredskapsprisen
![]() |
| Knut Thorvaldsen overrakte beredskapsprisen til Redningsselskapet og Rikke Lind. |
Redningsselskapet vant beredskapsprisen 2013 under beredskapskonferansen som ble arrangert i Stavanger.
Knut Thorvaldsen, direktør for HMS og drift i Norsk olje og gass, sa da han overrakte prisen, at Redningsselskapet er selve grunnstammen i redningstjenesten.
En overrasket generalsekretær Rikke Lind, tok imot prisen på vegne av de mange ansatte og frivillige som står på for å redde liv hele døgnet året rundt.
--Dette er en utrolig viktig anerkjennelse av den rollen Redningsselskapet utgjør for å skape en trygg kyst i Norge. Over tusen frivillige og ansatte vil ta dette med seg som en inspirasjon til den krevende jobben de har, sa Rikke Lind da hun mottok prisen.
Juryens begrunnelse for at Redningsselskapet fikk prisen, er at fra seilslkutenes tid har Redningsselskapet utført mang et heltefullt oppdrag langs den norske kysten. Selskapet har fra første stund vært kjent for å gå ut i uvær når andre søkte ly i havn. Organisasjonen har vært fornyet og forandret mye siden oppstarten, i takt med samfunnet.
Beredskapskonferansen ble etablert i 2009 og er en arena for nasjonal og internasjonal erfaringsutveksling og samarbeid om beredskap med fokus på offshore og annen maritimt relatert virksomhet.
















