- Alle vil ha ny svømmehall

Alle vil ha ny svømmehall. Det sa Kristina Hansen, ordfører i Nordkapp, da hun oppsummerte folkemøtet som ble arrangert i forrige uke.
Lokal
Raymond Elde
Publisert : 05.06.2012 05:25

Kristina Hansen mener alle vil ha ny svømmehall, og hun mener det er mulig å realisere prosjektet.
Alle vil ha ny svømmehall. Det sa Kristina Hansen, ordfører i Nordkapp, da hun oppsummerte folkemøtet som ble arrangert i forrige uke.

--Jeg er ikke i tvil om at vi klarer å realisere drømmen om en ny svømmehall. Sammen med engasjementet i interessegruppa skal vi få det til, slik vi gjorde med flerbrukshallen. Oppfordringen til interessegruppa er å stå på. Lokalsamfunnet trenger slike som dere, sa Hansen. 

--Tør svømmeforbundet å la en kommune i Finnmark være pilot for prosjektet? Vi ønsker et basseng som er billig i drift og som ikke koster for mye å bygge, sa Hansen.

--Kommunestyret har bestemt at den nye svømmehallen skal ligge ved Rica Bryggen Hotel. Vedtaket ble gjort for å legge til rette for at flere enn kommunen kan være med å drive en ny svømmehall. Vi må med det aller første få fram et prosjekt slik at vi kommer videre, sa Hansen.
 








Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS