Minister til Honningsvåg
![]() |
| Anette Horn oppfordrer folk til å få med seg utdelinga av fyrtårnprisen på lørdag, med selveste kyst- og fiskeriministeren tilstede. |
Dette gjør hun i forbindelse med at Honningsvåg er utvalgt til å være arrangør for den nasjonale kystdagen. Hun skal blant annet dele ut fyrtårnprisen.
--Dette skjer på festivalscenen klokken 12:30. Etter utdelingen blir det to musikkinnslag med God Nock og blandakoret. Ministeren vil etterpå tas med i det som er et fiskerihistorisk miljø på, rundt servicekaiene. I tilegg er det jo VM i linestamkasting. Kanskje får vi ministeren til å kaste en stamp, vi får vente og se, sier Horn og ønsker alle velkommen til den nasjonale kystens dag.
--Det er jo ikke hver dag vi får en minister på besøk til lille Honningsvåg. Jeg oppfordrer folk til å komme til festivalscenen for å få med seg utdelingen av prisen, og de andre aktivitetene på lørdag, sier Horn.
















