Simulatorsentret helt avgjørende

Fylkeskommunens simulatorsenter i Honningsvåg er en av årsakene til at NOFO legger oljevernutdanningen til Nordkapp.
Lokal
Raymond Elde
Publisert : 11.05.2011 17:33

Hilmar Gerhardsen mener simulatorsentret var helt avgjørende for at NOFO legger oljevernutdanningen til Nordkapp.
Fylkeskommunens simulatorsenter i Honningsvåg er en av årsakene til at NOFO legger oljevernutdanningen til Nordkapp.

--Jeg tror ikke Honningsvåg kunne realisert oljevernutdanningen uten simulatorsentret, sier Hilmar Gerhardsen som er avdelingsleder ved Nordkapp maritime fagskole. 

Fredag inngikk NOFO og Eni Norge et samarbeid med Nordkapp maritime fagskole og Norges brannskole om oljevernopplæring.

--Vi må ansatte nye personer for å gi tilbudet vi ønsker å gi. Vi må knytte til oss instruktører og foredragsholdere som skal komme til Honningsvåg, sier Gerhardsen.

Fagskolen i Honningsvåg har i to år jobbet med å få kontrakten på plass og mye av arbeidet har skjedd på dugnad.

I tillegg til kurs for fiskerne i Honningsvåg, vil det også bli lagt kurs til skolen i strandsonesanering, et samarbeid med Norges brannskole.
 








Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS